FELHÍVÁS A MUNKÁCSY-KIÁLLÍTÁSHOZ KAPCSOLÓDÓ VETÉLKEDŐ SZERVEZÉSÉRE

A Romániai Magyar Demokrata Szövetség, a Communitas Alapítvány és a csíkszeredai Csíki Székely Múzeum vetélkedőt hirdet a romániai magyar középiskolák számára „Munkácsy Mihály élete és munkássága” címmel. A vetélkedő célja, minél szélesebb körben megismertetni és népszerűsíteni a magyar festészet egyik legkiemelkedőbb képviselőjének – Munkácsy Mihálynak – életútját és művészi pályafutását.

A vetélkedők a bejelentkező iskolák keretében zajlanak le. Legalább hat, 3-5 tanulóból álló csapattal rendelkező iskola jelentkezhet.
Jelentkezési határidő – március 9., az RMDSZ Ügyvezető Elnökségének Művelődési Főosztályán.

Szervezési és szakmai tanácsokat, valamint könyvészeti anyagot a csíkszeredai Csíki Székely Múzeum állít össze CD-n, és az RMDSZ területi szervezeteinek művelődési kérdésekkel megbízott szakemberei juttatják el a bejelentkezett iskolák szervezőinek. Határidő – április 5.

A vetélkedők lebonyolítási határideje május 10.

A vetélkedő díjait a Communitas Alapítvány biztosítja:
- az I. helyezetteknek ingyenes utazás és belépő a Csíkszeredában május 5. - július 15. között megrendezett Munkácsy kiállításra.
- a II. és III. helyezettek számára kedvezményes utazás, ajándékcsomag a kiállítás helyszínén.
- a résztvevő csapatok számára kedvezményes utazást biztosítunk a kiállítás megtekintéséhez.

Azokról a településekről, ahol megszervezik a vetélkedőt, a Communitas Alapítvány kedvezményes körülmények között egy vagy több autóbuszt indít a résztvevő iskolák és csapatok függvényében a kiállítás színhelyére.


A MUNKÁCSY-VETÉLKEDŐ DíJAZOTT CSAPATAI
Andrei Muresanu Főgimnázium, Beszterce
I. díj Bálint Emőke, Breda Andrea, Máthé Henriette, Rigó Izabella, Szabados Orsolya
II. díj Mayla Levente, Máthé Lóránd, Mihalci Janos, Ohler Erika, Sipos Timea
III. díj Jónas Klára, Ferenczi Eva, András Zsófi, Borgovan Júlia, Czegoi Kinga
Szent László Római-Katolikus Gimnazium, Nagyvárad
I. díj Urs Ottó, Bartha Norbert, Kolozsi Tamás
II. díj Nagy Anita, Suciu Zsanett, Vajda Győző
III. díj Konrád Tamás, Győrfi Brigitta-Kinga, Baumann Gergő
Zajzoni Rab István Középiskola, Négyfalu
I. díj Simon Réka, Kapitány Borcsa Pálmi, Szén Géza, Gyerkó Emese
II. díj Regman Edina, Kovácsi Zsuzsa, Bocsárdi Szilárd, Lukács Sára Emőke, Kedves Róbert
III. díj Hochbauer Éva, Somodi Csilla, Székely Albert, Buna László Levente, Kovács Brigitta
Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed
I. díj Csíki Annamária, Gyenge Ildikó, Szilágyi Melinda
II. díj Nagy Kinga, Póra Mária Enikő és Ravasz Andrea
III. díj Ferencz Gábor, Gergely Kinga, Bodor Andrea
Unitárius Gimnázium, Székelykeresztúr
I. díj Miklós Csilla, Moczás Zsuzsánna, Benedek Tímea, Fábián Zita, Molnos Izabella
II. díj Bálint Sándor, Lőrinczi Réka, Nagy Bernadett Anita, Koncz Adél, Pap Nóra
III. díj Szőke Emőke, Szentpáli Dalma, László Klaudia, Gál Mária, Hidi Tünde
Bányai János Műszaki Középiskola, Székelyudvarhely
I. díj Andrási Ildikó-Tünde, Fancsali Botond, Iszpáisz Zoltán, Lőrincz Csilla Tímea, Vass Szidónia
II. díj Kiss János, Jeddy Sándor Attila, Bálint Sándor, Kénesi András, Ráduly Róbert
III. díj Izsák Gabriella, László Laura, Kerestély Attila, Szabó Erika, Szabó Anette
Kós Károly Építőipari Szakközépiskola, Csíkszereda
I. díj Tekse Tünde, Dávid Orsolya, Incze Ágnes, Erdély Enikő
II. díj Vass Gyöngyi, Péter Szidónia, Balázs Renáta
III. díj Bodor Aranka , Rusu Angela, Csilip Rita, Barabás Imola
Nagy István Művészeti Líceum, Csíkszereda
I. díj Szakács Eszter, Dimény Timea, Kutas Timea, Fülöp Tünde, Bodor Mónika
II. díj Henter Hunor, Bakos Cecilia, Sándor Beáta, Boros Csaba, Szávuly Sarolta
III. díj Szász Réka, Szőke Tamara, Kovács Adél, Kovács Réka, László Beáta
Benedek Elek Tanítóképző, Székelyudvarhely
I. díj György Magdolna, Kovács Júlia, Dávid Zsófia
II. díj Szőcs Erzsébet, György Szilvia, Kovács Emőke
III. díj Szabó Attila, Joiţa Nicoleta, Miklós Zsuzsánna
Tivai Nagy Imre Líceum, Csíkszentmárton
I. díj Tókos Mária, Boga László, Tamás Ágota, Bartha Csaba
II. díj Gráncsa Zsolt, Miklós Tivadar, György Erzsébet, Csedő Éva, Köncse Orsolya
III. díj Gráncsa Attila, Szabó József, Vitos Tamás, Vitos Krisztina, Dániel Mónika
Dr. Palló Imre Zene- és Képzőműveszeti Iskola, Székelyudvarhely
I. díj Molnár Réka, Deák Enikő, Pálfi Gyöngyvér, Péter Emese, Szappanyos Tünde
II. díj Jakab Hunor, Vécsey Hunor, Korodi-Vass Lóránt
III. díj Jére Ádám, Fancsali Ernő, Péter Attila, Jakab Endre
Eötvös József Szakközépiskola, Székelyudvarhely
I. díj Duka Annamária, Fancsali Viola, Lukács Botond, Kolcsár Kincső, Pálfi Kinga
II. díj Máté Hanga, Miklós Erika, Sebestyén Barna, Bakk Árpád
III. díj Győrfi Ágnes, Szabó Tímea, Kerestély Noémi, Mihály Sarolta
Salamon Ernő Gimnázium, Gyergyószentmiklós
I.díj Ambrus Timea, Jaszenovics Lilla, Kedves Beáta, Lönhárd Andrea, Csala Hermina
II. díj Albert Kinga, Barabás Zsuzsa, Elekes István, Mózes Beáta, Rákossy Timea
III. díj Ács Erika, Bartalis Krisztina, Bokor Andrea, Fodor Andrea, Kémenes Erika
Gábor Áron Iskolaközpont, Szentegyháza
I. díj Gábos Hajnal, Csóti Gabriella, Lőrincz Emilia
II. díj Balázs Annamária, Ferencz Enikő, Elekes Mónika
III. díj Fehér Krisztina, Péter Tünde, Balássi Zoltán
„Octavian Goga” Elméleti Líceum,Bánffyhunyad
I. díj Balogh Emese, Kovács Krisztina, Búzás Jácint
II. díj Kozma I. Annamária, Illára József, Kovács Klára, Szekeres Nimród
III. díj Búzás Réka Renáta, Búzás Fekete Dalma, Máté Beáta, Máté Anikó, Gróza Melinda
János Zsigmond Unitárius Kollégium, Kolozsvár
I. díj Chira Emma, Bántó Tímea, Borbély Tünde, Urmanczi Andrea, Lakatos Aliz, Fazakas Imola, Székely Szidónia, Gerőcz Deniszia, Kerekes Éva, Tamás-Gebe Karola
Református Kollégium, Kolozsvár
I. díj Orbán Eszter, Tóth Tímea, Biró Krisztina, Török Adrienn, Joó Andrea
II. díj Bodor Melinda, Albert Tünde, András Tünde, Győri Andrea, Kiss Imola
III. díj Orbán Szidónia, Boncz Rebekka, Bükkös Enikő, Járai Enikő, Sebők Kinga
Báthory István Elméleti Líceum, Kolozsvár
I. díj Szenkovits Annamária, Kalló-Jankutz Anna, Kövecsi Gyopárka, Kónya Anna, Darvasi Márta
II. díj Tárkányi Ildikó, Visky Mária, Vekov Imre, Nagy Ágnes, Veress Réka
III. díj Antal Csenge, Dóczy Beáta, Farkas Marietta, Fazakas Noémi, Nagy Lőrincz Anikó
Avram Iancu Iskola, Aranyosgyéres
I.díj Bene Emőke, Fodor Zita, Moldvai Csilla, Keszeg Edina
II. díj Szilágyi Zsolt, Simon Beatrix, Simon Szilárd, Nagy Csilla Erzsébet
III. díj Muszka Helga, Csalai Adorján, Székely-Papp Abigél, Dée Kinga
Kereskedelmi és Közigazgatasi Szakközépiskola, Sepsiszentgyörgy
I. díj Király Zsolt, Bede Éva- Réka, Sipos Emőke, Pirámpel Piroska, Bartos Izabella
II. díj Para Stefánia, Nagy Krisztina, Nógrádi Csilla, Domokos Kinga, Sonka Frida
III. díj Boda Beáta, Szabó Nóra, Fülöp Kinga, Téglás Beáta, Mátis Brigitta
Református Kollégium, Sepsiszentgyörgy
I. díj Néde Rita, Tóth Annamária, Antal Edit, Markó Réka
II. díj Benedek Csongor, Ledán Imola, Maksai Ágnes, Ferencz Zoltán, Csomós Szilamér
III. díj Szabó Ágnes, Bartha Melinda, Vajna Attila, Fekete Emőke
Molnár Józsiás Iskola, Kézdivásárhely
I. díj Opra Zsolt,Virág Anita, Horváth Abigél, Sütő Boglárka, Ferencz Hedvig
II. díj Valentincik Áron, Goncz Hunor, Szőcs Csongor, Kovács Levente, Györbíró Emese
III. díj Veres Anna, Csiszár Borbála, Deme Balázs, Czira Bence, Kovács Levente
Plugor Sándor Műveszeti Líceum, Sepsiszentgyörgy
I. díj Both Noémi, György Előd, Sipos Istvan, Szász Tünde, Somogyi Edina
II. díj Jakabfi Edit, Jakab Maria, Bartha Imola, Nagy Botond, Szigeti Noémi
III. díj Fülöp Szabolcs, Havlin Levente, Joó Árpád, Mathé Hunor
Bod Péter Tanítóképző, Kézdivásárhely
I.díj Debreczi Kinga, Fábián Krisztina, Fejér Anikó, Laczkó – Dávid Balázs, Székely Csilla
II. díj Erőss József, Kalith Katalin, Szász Rózália, Vizi Ildikó – Katalin, Voloncs Melinda
III. díj Bálint Emőke, Bodó Renáta, Bucs Mónika, Debreczi Melinda, Péli Noémi
Nagy Mózes Elméleti Líceum, Kézdivásárhely
I. díj Stoica Szabolcs, György Andrea, Lukács Izabella, Branzan Zsuzsanna
II. díj Háromszéki Réka, Kovács Eszter, Kisgyörgy Ilka
III. díj Keresztes Zsolt, Bögözi Beáta, Tamás Katalin, Boldizsár Enikő
Petru Maior Líceum, Szászrégen
I. díj Király Katinka, Kelemen Hanna, Pataki Enikő, Szász Nórbert, Balogh Enikő
II. díj Biró Előd, Deák Orsolya, Menyhárt Bálint, Lutean Andrea, Lutean Krisztina
III. díj Barta Kinga, Kovács János, Portik Dániel, Pál Dorottya, Simon Szabolcs
Bocskai István Iskolaközpont, Nyárádszereda
I. díj Adorjáni Zsolt, Kálmán Noémi, Cserei Irma Hajnalka, Varga Attila-Bulcsú
II. díj Bartus Rozália, Mezei Sándor, Péterfi Orsolya, Orbán Dorottya
III. díj Dósa Brigitta, Gombos Réka, Pál Zsófia
Lucian Blaga Iskolaközpont, Szászrégen
I.díj Erős Szidonia, Tóth Andrea, Tündik Rober, Csatlos Csilla
II. díj Nagy Roland, Sebesi Csilla, Kozma Éva, Sárközi Renáta
III. díj Molnár Zsuzsa, Miklós Timea, Kiss Adél, Csegedi Csilla
Grupul şcolar Constantin Brâncusi, Marosvásárhely
I. díj Székely Szilárd, György Endre, Madarász Vencel, Dancs Erik, Mátyás Tamás
II. díj Dániel Róbert, Bakó Szabolcs, Morar Kinga, Szántó István
III. díj Bordi Gyula, Szabó István, Fazakas Ferencz, Lőriczi Loránd, Gombos Attila
Bolyai Farkas Elméleti Líceum, Marosvásárhely
I. díj Makkai Emese, Barabás Zsuzsanna, Nagy Réka, Kiss Csongor
II. díj Makkai Júlia, Bartha Éva, György Kinga Mária, Kiss Izabella
III. díj Tróznai Bíborka, Ilyés Enikő, Gergely Bernadett, Gyulai Róbert
Református Kollégium, Marosvásárhely
I. díj Bokor Orsolya, Böjte Noémi, Simon Izabella, Lakatos Eszter
II. díj Mare Norbert, Mátyás Nimród, Mészáros Mózes, Bleoaca Beáta
III. díj Székely Emília, Borbély Gabriella, Nagy Timea, Hincs Melinda
Mihai Eminescu Pedagógiai Líceum, Marosvásárhely
I. díj Marton Attila, Andrássy Emőke, Szász Annamária, Gedő Csengelle
II. díj Vajda Emőke, Benedek Ervin, Solymosi Orsolya, Kolozsvári Ádám, Daróczi Grácia
III. díj Márton Noémi, Vajda Judit, Csíki Andrea, Bérczy Emese, Lukács Kinga
Művészeti Líceum, Marosvásárhely
I. díj Sztojka Zsuzsanna, Chesa Alexandra, Bölöni Dorottya, Kiss Melinda, Rusu Szidónia
II. díj Ferencz Borbála, Kálmán Anna, Szekeres-Ugron Villő, Márton András, Pataki Karola
III. díj Szőke Zsuzsanna, Fazakas Júlia, Oláh Andrea
Leöwey Klára Líceum, Máramarossziget
I. díj Balázs Erika Ágnes, Bánfi Noémi, Gotha Tamás, Kántor Nóra
II. díj Béres Katalin, Fuciu Mihai, Hegedűs Arnold, Mulbauer Imola
III. díj Katler Brigitta, Szakács Gabriella, Szabó Zoltán, Fangli Dániel
Bartók Béla Elméleti Líceum, Temesvár
I. díj Molnár Timea, Mondovici Zsolt, Péter Cecilia, Suppini Noémi, Virginás Tar Emese
II. díj Jarger Zsolt, Zuban Tamas, Bálint Rita
III. díj Albert Lilla, Andreasi Emőke, Miklós Tamara, Tasi Izabella, Esztero Imola
ARANY FOKOZATÚ TÁMOGATÓK
EZÜST FOKOZATÚ TÁMOGATÓK
TÁMOGATÓK